COMPLETE PRE-CONFIGURED PANELS & RACKS W/ BINS HQBR-3619-230-18-G
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
HQBR-3619-230-18-G
Availability:
Lead time varies. We will confirm ship date after order. Need exact lead time? Add to quote.
Weight:
0.00 LBS
BinColor:
Green"
Description:
Bench Rack
Size:
36L. x 8"H. x 19"H."
No.of Bins:
18
Bin SizeL x W x H:
10-7/8 x 5-1/2 x 5
*Images are for visual reference only.
Description
Complete Packages with Bins!Bench Racks Measures 36" L x 8" W x 19" H and 27" L x 8" W x 21" H. Both bench racks are available in 3 preconfigured choices. Bench racks can be joined together to form continuous systems. Bins available in Blue, Yellow, Red, Green, Ivory, or Black. One bin color per unit. Louvered Panels Measures 36" L x 19" H and 18" L x 19" H. Each available in 3 configurations. Bins available in Blue, Yellow, Red, Green, Ivory, or Black. One bin color per unit. Single Sided Unit Measures 36" L x 15" W x 53" H, 250 lb. cap. Available in 3 different configurations. Bins are available in Blue, Yellow, Red, Green, Ivory and Black. One bin color per unit. Double Sided Unit Measures 36" L x 25" W x 53" H, 500 lb. cap. Available in 3 different configurations. Mobilize double sided unit with the addition of HQRU-MOB. Bins are available in Blue, Yellow, Red, Green, Ivory and Black. One bin color per unit. FOB Shipping Point. See Related Items tab for Mobile Unit.